قفسه سینه محسن تنابنده تلویزیون کارگردان

قفسه سینه: محسن تنابنده تلویزیون کارگردان تلویزیون بازیگر پیرزن سینما سریال گریمور وبگردی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ترامپ اروپا را جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران تحریم می‌کند؟

به دنبال خروج امریکا از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران در ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی ، کشورهای اروپایی تلاش کردند تا کشور عزیزمان ایران را در این توافق نگه دارن

ترامپ اروپا را جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران تحریم می‌کند؟

ترامپ اروپا را جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران تحریم می کند؟

عبارات مهم : اروپا

برخی کشورها درخواست ترامپ جهت نخریدن نفت کشور عزیزمان ایران را رد کردند

به دنبال خروج امریکا از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران در ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی ، کشورهای اروپایی تلاش کردند تا کشور عزیزمان ایران را در این توافق نگه دارند و این کشور را از منافع توافق بهره مند کنند.

این تلاش ها در ماه های اخیر ادامه داشت ولی در همین دوران و با نزدیک شدن به وقت بندی اعلام شده است به وسیله امریکا جهت بازگشت تحریم های اقتصادی علیه ایران، شمار زیادی از شرکتهای اروپایی و آسیایی فعال در بازار کشور عزیزمان ایران از همکاری با کشور ما سر باز زدند.از جمله این شرکتها می توان به توتال فرانسه و شرکتهای حمل و نقلی فرانسوی فعال در کشور عزیزمان ایران را اشاره کرد که حضورشان در بازار کشور عزیزمان ایران نشان دهنده همکاری اقتصادی اروپا با کشور عزیزمان ایران و بازگشت کشور عزیزمان ایران به جامعه اقتصادی دنیا بود.از ماه می تا کنون مذاکرات زیادی بین کشور عزیزمان ایران و اروپا انجام شده است است و طرح های پیشنهادی زیادی از طرف اروپایی ها ارایه شده است هست. حتی اروپا از امریکا خواست تا شرکتهای اروپایی فعال در بازار کشور عزیزمان ایران را مشمول تحریم های تازه نکند و به آنها اجازه فعالیت در کشور عزیزمان ایران دهد که امریکا با این درخواست مخالفت کرده بود. اختلاف اروپا و امریکا در مورد مساله کشور عزیزمان ایران تا آنجا اوج گرفت که ترامپ، اروپا را ترساندن کرد در صورت همکاری با کشور عزیزمان ایران تحریم خواهد شد که با انتقادات زیادی روبرو شد.

ترامپ اروپا را جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران تحریم می‌کند؟

وقت بندی بازگشت تحریم های ایران

طبق برنامه وقت بندی ترامپ از روز دوشنبه ششم ماه اوت سال ۲۰۱۸ میلادی معادل ۱۵ مرداد امسال تحریم طلا و بانکی در کشور عزیزمان ایران اجرا می شود و از روز چهارم نوامبرسال جاری هم تحریم فروش نفت کشور عزیزمان ایران اعمال خواهد شد. ترامپ اعلام کرد قصد دارد درآمد کشور عزیزمان ایران از فروش نفت را به صفر برساند و همین خواست دولت امریکا باعث بالاگرفتن اختلاف بین دو کشور شد. اگرچه با وجود تلاش های ترامپ جهت تحقق این هدف، چین، ترکیه و شمار دیگری از کشورهای خریدار نفت کشور عزیزمان ایران اعلام کرده اند که به خرید نفت از این کشور ادامه خواهند داد ولی امریکا همچنان مصرانه بر مساله صفر شدن درآمد فروش نفت کشور عزیزمان ایران بعد از اجرایی شدن تحریم نفت تاکید دارد.

به دنبال خروج امریکا از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران در ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی ، کشورهای اروپایی تلاش کردند تا کشور عزیزمان ایران را در این توافق نگه دارن

بد عهدی های ترامپ

دونالد ترامپ از وقت مسابقه های انتخاباتی در مورد خروجش از توافق هسته ای صحبت می کرد. او این توافق را بدترین توافق ممکن نام گذاشته بود و حتی بعد از اینکه مقامات نظارتی بارها در مورد پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای صحبت کردند، بدون توجه به تلاشهای مقامات اروپایی و همتایان آسیایی از آن خارج شد .ولی خروجش با انتقادهای زیادی روبرو شد لیکن توافق هسته ای ایران، توافقی دوجانبه نبود که یک کشور بتواند از ان خارج شود و هزینه های ان را بپردازد. این توافق نامه، پیمانی بین المللی بود که بعد از سالها مذاکره بین کشور عزیزمان ایران و پنج کشور صنعتی دنیا حاصل شده است بود .

باید در نظر داشت توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران تنها پیمانی نبود که ترامپ بعد از شروع به کارش در کاخ سفید از آن خارج شد. در واقع بدعهدی های ترامپ در این سالها مشمول بر بخش زیادی از توافق های حاصل شده است در دوره ریاست جمهوری اوباما و حتی اصول پذیرفته شده است در اقتصاد دنیا از جمله ضرورت مقابله منشتر شدن گازهای آلاینده و حمایت از تجارت آزاد بود.

دولت تازه امریکا که دونالد ترامپ آن را اداره می کند از توافق پاریس، توافق تجارت آزاد امریکای شمالی و شماری دیگر از پیمان های تجاری خارج شده است است و در بعضی موارد مذاکرات تازه ای را با کشورهای برابر اغاز کرده است تا به توافق های تازه ای برسند.

ترامپ اروپا را جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران تحریم می‌کند؟

وزن زیاد اقتصاد امریکا در دنیا

بن وایل یکی از تحلیل گران سیاست خارجی اروپا در مصاحبه ای با یورو نیوز و به دنبال اوج گرفتن اختلافات اروپا و امریکا بر سر مساله تعرفه ها گفت: باید این مساله را پذیرفت که امریکا وزن بالایی دراقتصاد دنیا دارد و نادیده گرفتن سیاستهای این کشور یا از بین بردن ان از تعاملات اقتصادی غیر ممکن هست. در این شرایط باید با این کشور وارد مذاکره و تعامل شد لیکن تقابل با این وزنه بزرگ اقتصادی و سیاسی می تواند فشار زیادی به اقتصاد کشورها وارد کند.

به دنبال خروج امریکا از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران در ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی ، کشورهای اروپایی تلاش کردند تا کشور عزیزمان ایران را در این توافق نگه دارن

حال باید دید پاسخ کشور عزیزمان ایران به این بدعهدی امریکا چیست؟ آیا کشور عزیزمان ایران راه تعامل با امریکا و مذاکره دو جانبه را در پیش میگیرد یا تقابل با این کشور را در دستور کارش قرار میدهد.این گزینش می تواند جهت گیری اقتصادی کشور عزیزمان ایران در سالهای آتی را عوض کردن کند.

خبرآنلاین /مونا مشهدی رجبی

ترامپ اروپا را جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران تحریم می‌کند؟

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | همکاری | امریکا | اقتصادی | تحریم ها | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz