قفسه سینه محسن تنابنده تلویزیون کارگردان

قفسه سینه: محسن تنابنده تلویزیون کارگردان تلویزیون بازیگر پیرزن سینما سریال گریمور وبگردی

اصولگرایان استراتژی خود را در مواجهه با احمدی نژاد براساس «شتر دیدی ندیدی» تنظیم کرده اند. شیوه ای که در پیش گرفته اند آن قدر عیان است که هم در چشم بزند، هم توی

چرا سیاست سکوت

چرا سیاست سکوت

عبارات مهم : رسانه ای

اصولگرایان استراتژی خود را در مواجهه با احمدی نژاد براساس «شتر دیدی ندیدی» تنظیم کرده اند. شیوه ای که در پیش گرفته اند آن قدر عیان است که هم در چشم بزند، هم توی ذوق. حامیان پیشین و رسانه هایشان از همان روزی که احمدی نژاد نشست خبری پیشاانتخاباتی برگزار کرد، او را بایکوت کرده اند.

چرا سیاست سکوت

هم رسانه ها و هم اشخاص مهم و اثرگذار اصولگرا کلا در برابر نمایش بست نشینی احمدی نژاد و یارانش و همه انتقادهای تند و شگفت انگیزشان به قوه قضائیه سکوت کامل اختیار کرده اند. تا جایی که نه روزنامه کیهان و نه وطن امروز هیچ تیتری از سخنان دیروز سخنگوی قوه قضائیه را در صفحه نخست خود انتشار نداده اند. آن هم درحالی که بااهمیت ترین بخش سخنان دیروز محسنی اژه ای در ارتباط با احمدی نژاد بود. بااین حال اصلاح طلبان این رفتارشان را به رویشان می آورند. اصلاح طلبان و فعالان سیاسی و رسانه ای می گویند همه آنچه را این روزها از نگاه بعضی اصولگرایان عیب و نقد احمدی نژاد محسوب می شود، در همه آن هشت سال به اشکال متفاوت فریاد زدند ولی وادار به سکوت شدند. همان هشت سالی که نقد دولت پیشین عیبی نابخشودنی بود و منتقدان مورد حمله و هجمه قرار می گرفتند. به عنوان نمونه فیض الله عرب سرخی، عضو شورای مرکزی شرکت مجاهدین انقلاب اسلامی گفته است: «وقتی نامه احمدی نژاد را می خوانی، گویی یک منجی حرف می زند، اصلا نمی شود باور کرد این همان کسی است که یک کشور ورشکسته تحویل داده که آثارش با سال ها تلاش هم از بین نمی رود». عباس عبدی هم گفته است: «هنگامی که پاسخ های منتظری و اژه ای به احمدی نژاد را می خوانیم حس می کنیم احمدی نژاد به خودش پاسخ داده است».

علی مطهری هم پیشنهاد کرده که مدیر سابق دولت را علنی محاکمه کنند. این نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با خبرآنلاین با بیان اینکه تمایلی ندارم در مورد احمدی نژاد و رفتارهای او صحبت کنم، گفته است: «بهترین راه این بود که همان ابتدا، هنگامی که اتهامات آقای احمدی نژاد مطرح شد، قوه قضائیه ایشان را به صورت علنی محاکمه می کرد تا هم قوه قضائیه حرف هایش را بزند هم ایشان. امروز هم دیر نشده است و می توانند دادگاهی علنی تشکیل دهند و به بیانات احمدی‎نژاد پاسخ دهند و مردم هم به داوری بنشینند. مورد نیاز است به جای اینکه در اینترنت به هم پاسخ دهند، دادگاهی علنی برگزار شود و همه حرف هایشان را بزنند». حسام الدین آشنا، معاون فرهنگی مدیر جمهوری هم در یادداشتی کنایه آمیز به مرور واکنش‌ها جریان اصولگرایی با محمود احمدی نژاد در مقاطع متفاوت پرداخت. به گزارش ايسنا در این یادداشت آشنا آمده است: «يکی از تفاوت های «ما» و «آنها» در این است که بعضی از «ما»، «او» را در ۸۲، بسیاری در ۸۴ و همه در ۸۸ شناختیم و نفی کردیم، ولی هیچ یک از «آنها»، «او» را در ۸۴، ۸۶ و ۸۸ نشناختند یا نفی نکردند؛ بسیاری از «آنها» از ۹۲ نقد «او» را قدح نظام و بعضی هم تا ۹۶ «او» را ابزاری جهت ایجاد توازن می دانستند».

اصولگرایان استراتژی خود را در مواجهه با احمدی نژاد براساس «شتر دیدی ندیدی» تنظیم کرده اند. شیوه ای که در پیش گرفته اند آن قدر عیان است که هم در چشم بزند، هم توی

چه کسانی او را به عرش بردند؟

محمدرضا عارف مدیر فراکسیون امید هم گفته است: «اخیرا در جلسه مجمع قبل از دستور جلسه یکی از دوستان تذکری داد ولی احمدی نژاد پاسخی نداد. دادستان کل مطرح کردند که آقای احمدی نژاد تخلفاتی داشته ولی سؤال این است که آیا برخورد نشده هست، به نظر من رسانه ای کردن خیلی از این پرسشها صلاح نیست. همین فردی که همه مردم را خس و خاشاک می گفت، در جایی عقب نشینی هم کرد. در مورد این مسئله ما مخالف رسانه ای شدن این ظاهر پرسشها هستیم آن هم مسائلی که با امنیت ملی در تعارض است ولی دوستانی که یک زمانی میدان را باز کردند، باید منتظر این وقت ها می بودند لذا اعتقاد دارم باید هرچه سریعتر تمام شود و ما به شرایط خاص کشور و منطقه توجه کنیم. کسانی که ایشان را به عرش خدا بردند، چه شد که سکوت کرده اند، زمانی چه تعاریفی می کردند، اکنون موظف اند پاسخ گو باشند».

مصطفی کواکبیان هم دیروز گفته است: «به هرحال برادران لاریجانی که امروز وارد عرصه نشده اند؛ آنها پنج سال پیش و قبل از آن هم حضور داشتند؛ آیا احمدی نژاد آن وقت نسبت به عملکرد دستگاه قضائی ساکت بود. آن وقت که سعید مرتضوی جهت محدودکردن روزنامه ها نیمه شب به منزل ما زنگ می زد، آقای احمدی نژاد طرفدار آزادی نبود. واقعا چه اتفاقی افتاده که آزادی خواهی احمدی نژاد گل کرده هست. اتفاقا در این رابطه با یکی از دوستان صحبت می کردم که می گفت علت عدم برخورد این است که به هرحال آقای احمدی نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هست. ولی مگر عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت اعضا مصونیت قضائی به همراه می آورد.

واقعیت این است که اسناد مستدل بسیاری در رابطه با تخلفات عدیده مالی احمدی نژاد و اطرافیانش وجود دارد و شخصا نمی دانم علت تساهل و تسامح قوه قضائیه با احمدی نژاد چیست! مسئله این است که اگر همین اقدام از سوی اصلاح طلبان انجام می شد، بعضی از اصولگرایان گوش فلک را کَر می کردند که اصلاح طلبان دست به ساختارشکنی زده و به تأسی از دوران مشروطیت که نظام قاجار سر کار بود و منتقدان در حرم شاه عبدالعظیم بست می نشستند، این کار را انجام می دهند. به هر حال سکوت اصولگرایان نسبت به این کارها احمدی نژاد قابل تأمل است و گویا به این علت که دل خوشی از دولت فعلی ندارند، نسبت به تمام مسائلی که خودشان هم می دانند اقداماتي نادرست هست، سکوت می کنند».

چرا سیاست سکوت

چرا احمدی نژاد می خندد؟

دیروز نادر قاضی پور نماینده اصولگرای ارومیه هم گفت: «شاه عبدالعظیم محلی مقدس هست، هرچند بعضی افرادی که دیروز می گفتند با صاحب الزمان ارتباط داریم، الان به شاه عبدالعظیم پناهنده شده است اند». دیروز سایت اعتمادآنلاین راجع به تصویری که از خندیدن محمود احمدی نژاد در جلسه شنبه گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد، نوشت: «لحظه تصویر العمل او به سؤال و اعتراض احمد توکلی بوده هست. داستان از این قرار است که احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه گذشته مجمع تشخیص به محمود احمدی نژاد معترض می شود و از او می پرسد که شما به چه دلیلی دو قوه نظام را زیر سؤال بردید که احمدی نژاد با لبخند می گوید جلسه را ادامه دهید».

اصولگرایان استراتژی خود را در مواجهه با احمدی نژاد براساس «شتر دیدی ندیدی» تنظیم کرده اند. شیوه ای که در پیش گرفته اند آن قدر عیان است که هم در چشم بزند، هم توی

شرق

واژه های کلیدی: رسانه ای | رسانه ها | قوه قضائیه | اصولگرایان | احمدی نژاد | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz