قفسه سینه محسن تنابنده تلویزیون کارگردان

قفسه سینه: محسن تنابنده تلویزیون کارگردان تلویزیون بازیگر پیرزن سینما سریال گریمور وبگردی

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر بی‌نظیر از حیواناتی که در خطر انقراض قرار دارند

به گزارش گروه تحریریه سایت، تیم فلاش – عکاس مشهور بریتانیایی است که دو سال از زندگی خود را به مستندسازی زندگی حیوانات در حال انقراض تخصیص داده شده است داده است.

تصاویر بی‌نظیر از حیواناتی که در خطر انقراض قرار دارند

تصاویر بی نظیر از حیواناتی که در خطر انقراض قرار دارند

عبارات مهم : تمساح

به گزارش گروه تحریریه سایت، تیم فلاش – عکاس مشهور بریتانیایی است که دو سال از زندگی خود را به مستندسازی زندگی حیوانات در حال انقراض تخصیص داده شده است داده است.در تصویر های این هنرمند می توانید گونه های جانوری متنوعی را از انواع کاملا آشنا شده است همچون خرس قطبی و پلنگ برفی تا گونه های کمیاب و کمترشناخته شده است همچون بزکوهی Saiga را مشاهده کنید.

قرار است تمامی این تصویرهای منحصربه فرد و قشنگ در کتابی تحت عنوان «در خطر» منتشر شوند.

تصاویر بی‌نظیر از حیواناتی که در خطر انقراض قرار دارند

در ادامه شماری از این تصویرهای را مشاهده می کنید تا علاوه بر دیدن این تصویر های بی نظیر، با جانورانی که در خطر انقراض قرار دارند نیز زیاد آشنا شوید.

۱- پلنگ برفی

به گزارش گروه تحریریه سایت، تیم فلاش – عکاس مشهور بریتانیایی است که دو سال از زندگی خود را به مستندسازی زندگی حیوانات در حال انقراض تخصیص داده شده است داده است.

پلنگ برفی عموما بین ۷۵ تا ۱۳۰ سانتی متر طول و بالغ ها معمولا بین ۳۵ تا ۵۵ کیلوگرم وزن دارند.

این گربه سان بزرگ در کوه های مرتفع آسیای میانه، هیمالیا و تبت زندگی می کند. البته در حال حاضر، زیستگاه آن در هیمالیای شرقی و یانگ تسه است.

تصاویر بی‌نظیر از حیواناتی که در خطر انقراض قرار دارند

پلنگ برفی از بقیه گربه های بزرگ کوچک تر است و روی پوست آن خال های رز شکل تیره رنگ وجود دارد. اندام پلنگ برفی متناسب با نواحی سرد و کوهستان های صخره ای و پرشیب شکل گرفته است: پای کوتاه جلو و پای بلند عقبی به حرکت در شیب های تند کمک می کند و پنجه های بزرگ جهت حرکت در برف مناسب هست. دم این حیوان نیز بسیار بلند است و این امر جهت حفظ هر چه زیاد تعادل بسیار مهم است.

پلنگ برفی عموما بین ۷۵ تا ۱۳۰ سانتی متر طول و بالغ ها معمولا بین ۳۵ تا ۵۵ کیلوگرم وزن دارند.

به گزارش گروه تحریریه سایت، تیم فلاش – عکاس مشهور بریتانیایی است که دو سال از زندگی خود را به مستندسازی زندگی حیوانات در حال انقراض تخصیص داده شده است داده است.

پلنگ برفی اغلب در ارتفاع ۳ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ متری زندگی می کند ولی گاهی در هیمالیا به ارتفاع بالای ۵ هزار و ۵۰۰ متر هم می رود.

نام این جانور در لیست قرمز گونه های در حال انقراض اتحادیه بین المللی حفاظت از محیط زیست (IUCN) جای گرفته است.

تصاویر بی‌نظیر از حیواناتی که در خطر انقراض قرار دارند

۲- کرکس مصری

کرکس مصری بعضا در کشور عزیزمان ایران نیز مشاهده شده است است.

این پرنده قشنگ که با نام لاشخور سفید هم آشنا شود در جنوب غربی اروپا، آفریقای شمالی و هند زندگی می کند. کرکس مصری بعضا در کشور عزیزمان ایران نیز مشاهده شده است است.

کرکس مصری (کرکس کوچک) اغلب بین ۵۳ تا ۶۵ سانتی متر بزرگی دارد و از سایر لاشخورها کوچک تر هست. سر و گلوی پرنده بالغ پوستی زردرنگ و بدون پر دارد.

پر و بال آن سفید کدر و شاه پرهای نخستینش سیاه رنگ هستند. منقارش نیز از منقار لاشخورهای دیگر باریک تر است.

بد نیست بدانید رنگ پر پرنده نابالغ بر حسب سن، از قهوه ای پررنگ تا سفید تیره متغیر هست. کرکس مصری از پرندگان در خطر انقراض دنیا و حمایت شده است کشور عزیزمان ایران بشمار می رود.

۳- لاک پشت ماداگاسکار

لاک بر آمده سیاه و طلایی این جانور موجب شده است در بازارهای بین المللی طرفداران خاص خود را داشته باشد

لاک پشت ماداگاسکار یکی از نادرترین سنگ پشتان دنیا هست. متاسفانه نسل این جانور در خطر انقراض واقع شده است است و ممکن است تا چند سال دیگر هیچ نمونه ای از آن را در دنیا پیدا نکنیم.

کارشناسان محیط زیست برآورد کرده اند کمتر از ۱۰۰ لاک پشت ماداگاسکار در حیات وحش باقی مانده و استمرار شکار غیرمجاز این گونه با نشانه تجارت غیرقانونی موجب می شود این لاک پشت های بسیار کمیاب طی دو تا سه سال آینده منقرض شوند.

در واقع، لاک بر آمده سیاه و طلایی این جانور موجب شده است در بازارهای بین المللی طرفداران خاص خود را داشته باشد و در نتیجه قاچاق لاک پشت ماداگاسکار شدت پیدا کرده و آن را در مسیر انقراض قرار داده است.

۴- قورباغه درختی چشم زرد

قورباغه درختی چشم زرد همان طور که از چشمانش مشخص است دارای عنبیه زرد-طلایی است و دست ها و پاهایش رنگ آبی دارد. این گونه از قورباغه ها منحصر به بعضی از بلندی های مرکزی کاستا ریکا و ارتفاعات پانامای مرکزی غربی هست. متاسفانه این جانور قشنگ نیز در خطر انقراض قرار دارد.

۵- مکائو سنبلی

وزن ماکائو آبی سنبلی بین ۱٫۵ تا ۲ کیلوگرم است.

مکائو سنبلی در واقع نوعی طوطی بومی جنوب شرقی آمریکاست. این پرنده از دیگر گونه های طوطی ها بزرگ تر است به طوری که اندازه آن به یکصد سانتی متر هم می رسد.

محبوبیت ماکائو آبی سنبلی به عنوان حیوان خانگی باعث کم کردن جمعیت وحشی آنان تا مرز انقراض و قرار گرفتن این گونه در لیست قرمز (درمعرض تهدید) شده است است.

وزن ماکائو آبی سنبلی بین ۱٫۵ تا ۲ کیلوگرم هست. طول بال های آن هنگام پرواز بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ سانتی متر و عرض آنها ۴۸ تا ۵۶ سانتی متر باز می شوند.

مکائو سنبلی بطورکامل آبی رنگ هستند و پرهای زیر بال ها نیز سیاه رنگ است و دارای منقار بزرگ و سیاه بوده و در دو طرف منقار و اطراف چشم ناحیه ای زرد رنگ و روشن وجود دارد.

۶- میمون دماغ سربالای سیاه

شکارهای غیرقانونی میمون دماغ سربالای سیاه به وسیله انسان، این گونه جانوری را در لیست قرمز قرار داده است.

در کشور چین سه نوع میمون دماغ سربالا وجود دارد که نمونه سیاه آنها زیاد از همه در خطر انقراض هست. این گونه میمون ها از کوهستان های یون لینگ در جنوب غربی چین تا استان یونان در شما ل غربی و جنوب شرقی تبت پراکنده هستند.

به علت از بین رفتن زیستگاه های این میمون ها و همچنین شکارهای غیرقانونی آنها به وسیله انسان، این گونه جانوری در لیست قرمز قرار گرفته است.

البته، دولت چین شکار میمون دماغ سربالای سیاه را در سال ۱۹۷۵ میلادی ممنوع اعلام کرد ولی نمی تواند به طور کامل روی این مساله نظارت داشته باشد.

۷- تمساح پوزه باریک گنگی (گریال)

تمساح پوزه باریک هندی در معرض انقراض است.

تمساح پوزه باریک هندی که با نام تمساح ماهی خوار نیز آشنا می شود و بومی بخش شمالی شبه قاره هند بشمار می رود به شدت در معرض خطر انقراض قرار دارد. با اینکه فقط تعدادی از این جانور باقی مانده است ولی همچنان زیست گاه آنها در معرض خطر است و صیدهای غیرقانونی انسان نیز نسل این تمساح را در معرض ترساندن قرار داده است.

۸- ایگوانا دریایی

ایگوانا دریایی، در جزیره های گالاپاگوس یافت می شود

ایگوانا دریایی تنها مارمولک دریایی دنیا است و خیلی خوب توانسته با محیط خطرناک دریا خودش را تطبیق دهد. این امر آن را جهت زندگی و تکاپو در دریا، به یک خزنده دریایی تبدیل کرده است.

ایگوانا دریایی، در جزیره های گالاپاگوس یافت می شود و توانایی این ایگوانا در میان مارمولک های تازه منحصربه فرد هست. ولی متاسفانه در معرض خطر انقراض قرار دارد.

۹- تیزشاخ عربی

این تیزشاخ ها اغلب در محیط های بیابانی زندگی می کنند.

تیزشاخ عربی یا اریکس (غزال آفریقایی) نوعی بزکوهی با اندازه میانگین است و نام آن به عنوان کوچک ترین اریکس در گینس به ثبت رسیده هست. این تیزشاخ ها اغلب در محیط های بیابانی زندگی می کنند. در حال حاضر، این حیوان را می توان در شبه جزیره عربستان پیدا کرد.

این جانور در معرض خطر انقراض قرار دارد. از مشخصات ظاهری آن هم می توان به ۱۴۰ تا یکصد و ۸۰ سانتی متر طول و بین یکصد تا یکصد و ۲۰ کیلوگرم وزن اشاره کرد.

طول شاخ آن نیز بین ۷۰ تا ۷۵ سانتی متر هست. تیزشاخ ها بین ۲۰ تا ۲۵ سال زندگی می کنند.

۱۰- تمساح سیامی

کروکودیل سیامی یک گونه کوچک از کروکودیل های آب های شیرین است و بشدت در معرض خطر انقراض قرار دارد. در حقیقت، در همه دنیا در حال از بین رفتن است به غیر از کامبوج.

اشغال محل زندگی این حیوانات به وسیله انسان یکی از عمده ترین دلایل انقراض این جانور محسوب می شود.

واژه های کلیدی: تمساح | جانور | زندگی | میمون | انقراض | دریایی | اخبار گوناگون

تصاویر بی‌نظیر از حیواناتی که در خطر انقراض قرار دارند

تصاویر بی‌نظیر از حیواناتی که در خطر انقراض قرار دارند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz